Bývalý prezident Barcelony Joan Laporta hovořil s novináři při příležitosti tzv. Open Day, tedy akce, kterou pořádala Nadace Johana Cruyffa. Rozhovor se týkal témat jako Neymarův návrat, možný příchod Antoine Griezmanna či současného sportovního projektu.

O Neymarovi: Neymar je skvělý hráč, byť v PSG se mu nedaří. On je tím typem hráče, vedle Messiho, který tvrdě pracuje - stejně jako ostatní, ale u hráče Neymarových kvalit si toho všimnete víc. On ví, že v Barceloně stál za tou velkou show. Každý hráč, kterého Leo akceptuje, se vždy zlepší. Pak ovšem odešel do PSG, aby byl lídrem, ale nefunguje to. Nicméně před tím, než bych se ho pokoušel přivést zpátky, bych se nejdřív zaměřil na vrácení stylu, který byl pod Cruyffem dokonalý.”

O Guardiolovi: „Mám pocit, že jsme se hodně vzdálili od toho stylu, kterým v Barceloně hrával. Sleduju každý zápas, přičemž páteř týmu - Messi, Piqué, Busquets - zůstává stále esenciální, nicméně nebýt Messiho, bylo by těžké si ty zápasy užívat. Chybí nám něco navíc. Pepa si hodně vážím - ví víc než já, ale myslím si, že jsme se od našeho stylu hodně vzdálili. Pep byl vždy odvážný, je to silná osobnost a charakter. Nikdy by nedovolil to, aby přišli někteří hráči, kteří byli nedávno koupeni.”

O Griezmannovi: „Kdyby mi hráč udělal to, co Griezmann Barceloně, nikdy bych se ho znovu nepokoušel přivést. Kdybych se o to ve skutečnosti pokoušel už předtím, tak bych ho podepsal - můžete mít na různé hráče odlišené názory, ale jakmile se jednou stanou barcelonskými hráči, chcete pro ně to nejlepší. Ale tohle bych prostě nedělal.”

O současném sportovním projektu: „Rozhodnutí o Valverdem (že zůstane v pozici trenéra, pozn. red.) je jedno z těch, které učinilo toto vedení. Udělali to proto, protože že si myslí, že je to momentálně ideální kandidát pro jejich sportovní projekt - ten je ovšem dost nevyrovnaný. Vedení přivedlo nějaké posily, na které bychom se měli zaměřit, protože utratili hodně peněz za hráče, kteří nepracují dostatečně tvrdě. V týmu jsou hráči, kteří nepasují do stylu, který nám přinesl tolik úspěchů. Mám pocit, jak kdyby dělali všechno proto, aby zničili to, co jsem já jako prezident udělal, aby eliminovali Guardiolovu a Cruyffovu historii...”

Na závěr položil Joan Laporta řečnickou otázku, která se také dotýká současného vedení: „Kdo je v Barceloně technickým sekretářem? Nikdo to tam nevede. Staly se určité chyby, které musí být napraveny.”

Zdroj: sport-english.com
Foto: api.gooru.live

Komentáře

Reekwon

0
2019-06-07 18:16:28

Píči.. zrovna jsem to psal taky...

Martin777

4
2019-06-07 18:37:01

"Neymarův návrat? V první řadě bych nejraději chtěl návrat Cruyffova stylu” ? Jak to? Přece Bartolomeu neustále mluví o tom, že Valverde vyznaná Cruyffův styl? Nebo jen blbě kecá? Možná asi kouká na jinou Barcelonu, než ostatní fanoušci.

Gazdo

6
2019-06-07 20:07:59

Uz aby boli volby

Jhonys

2
2019-06-08 00:29:42

V klubu i v Česku... :D

Gazdo

2
2019-06-08 07:17:11

A slovensko nic? :D

Gazdo

0
2019-06-08 07:17:46

Nam tu vladne homosexual zo smeru :D to tiez neviem ci je zrovna skvele

Dody

top komentář
14
2019-06-08 07:50:24

Rozumné názory i v tom případě Griezmanna. (A teď něco mimo téma): Tak Hazard už je v Realu + Jovič, takže už 2 mega přestupové bomby (oba hráče bych si dokázal a přál vidět u nás) a co my? My dáváme další šanci Valverdemu, aby si na přestupáku předělal tým k obrazu svému. Takže budeme hrát ještě větší holomajznu, odejdou hráči, kteří by nemuseli, ale odejdou jenom přotože nesedí frňákovi do "stylu" hry a naopak přijdou hráči, kteří v Barceloně nemají co dělat. Do toho Messi ztratí další rok a přeci jen už mu jich nezbývá tolik. Toto jsou krušné časy pro nás fanoušky Barcelony....

Leonidas

5
2019-06-08 10:42:27

Bud´ v klidu..real má joviče, hazarda a ještě pá zvucńch jmen přijde...my taky nakoupíma bomby..wilian a rodrygo a buffon...takhle se to přece dělá v barceloně :D chce se mi brečet...kež by vyšel aspoň ten de ligt, ale dost pochybuju s timhle vedenim

Martin777

1
2019-06-08 13:41:23

zapomněl jsi na Nainggolana

Martin777

top komentář
13
2019-06-08 07:51:56

Byla by to paráda, kdyby se Laporta vrátil jako prezident Barcy. Ještě nový trenér a s Xavim třeba jako jeho asistentem.. mohlo by to být senzační.

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.