Když o víkendu skončil první ročník Ligy národů, mnoho lidí očekávalo, že se konečně dozvíme nový klub Matthijse de Ligta. Jenže kapitán Ajaxu nakonec uvedl, že jeho plány pro nadcházející dny jsou následující - odjet po náročné sezoně na dovolenou a rozhodnutí přijmout až s čistou hlavou.

Stále teprve 19letý hráč se po boku Virgila van Dijka v neděli postavil v posledním zápase letošní Ligy národů proti portugalskému týmu v čele s Cristianem Ronaldem, nicméně tento individuální mini souboj neměl jasného vítěze. Celý zápas a soutěž pak ovládlo Portugalsko, kterému výhru vystřelil Gonçalo Guedes„Když hrajete ve finále, chcete ho vyhrát. Když se tak nestane, cítíte se frustrovaní. V první půli jsme hráli lajdácky a neukázali jsme to, co předtím proti Anglii,” uvedl mladý obránce po zápase.

Poté již byl dotázán na svou budoucí destinaci, nicméně, jak jsme uvedli již v úvodu, definitivní rozhodnutí nemůžeme v nejbližších dnech čekat. „Stále nevím, čí dres budu po této velmi dlouhé sezoně oblékat. Nyní si chci prostě jenom odpočinout,” dodal de Ligt.

Zdroj: sport-english.com
Foto: footballtransfertavern.com

Komentáře

Snovejborec

7
2019-06-11 12:45:13

Bral bych tě všema deseti, bohužel mám strach, že jste i s De Jongem moc mladí pro našeho trenéra s zbytečně byste tady seděli... kdyby jste byli aspoň o 10 let starší, máte základ jistý... nebuď hloupý, tady hrozí i to, že budeš hrát krajního beka a de jong druhého krajního...

Reekwon

1
2019-06-11 13:11:31

Je mu 19-let a na tenhle věk hraje famózně. Měli by jsme ho za skvělou částku, pokud nebude chtít přijít a rozhodne se pro Juventus, United nedejbože pro PSG a pokud se tam chytí a bude dále ve vývoji pokračovat, tak se jeho šance na budoucí přestup do Barcelony výrazně sníží. Především pro to, že nové vedení (nevěřím, že Bartomeu znovu vyhraje volby), nepůjde podle mě cestou předražených nákupů, naivně pak předražených obránců. Pokud je jeho cena s Ajaxem domluvena na nějakých 70 milionů, za 3-4 roky to bude dvojnásobek, za předpokladu, že bude de Ligt hrát skvěle. Další z důvodů, proč by se už nemusel do Barcelony dostat je ten, že za Piquého bude stejně do dvou let potřeba pořádná náhrada a znovu se bude hledat nějaký talentovaný nadějný mladík. Pokud ten přijde a chytí se hodně dobře jako tehdy Umtiti po přestupu z Lyonu, šance pro de Ligta bude prakticky nulová.

Martin777

3
2019-06-11 15:12:14

Jestli odejde do PSG, tak už ho nikdy v našem týmu neuvidíme. Ale co by tam dělal jeden z největších talentů světa? Ňáka Francouzka liga...max prachy. Buď Barca nebo Anglie. Už si ho taky přeju k nám takovýhle talenti se vyskytnou opravdu jen pár krát za X let a kdoví jak bude sloužit Piquemu zdraví s přibývajícími roky...a navíc teď ještě ten Umtiti a jeho chatrný zdraví. U něj doufám, že se dá do kupy a bude na dalších min 5 let naší oporou.

jorge78

0
2019-06-18 18:51:56

Rád bych ho viděl u nás .Jinak fotbalově by to měl nejlepší v Liverpoolu. Vedle Van Dijka.

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.