Operace Neymar pokračuje již několik týdnů. Nesoulad mezi Brazilcem a PSG je víceméně jasný a existuje reálná možnost, že hlavní město Francie opustí již toto léto. Ve skutečnosti měl hráč oznámit již během minulého měsíce svou touhu Paříž opustit. 

Minulé léto se taktéž spekulovalo o jeho odchodu, ale to mu ještě umožněno nebylo. Nyní jsou však okolnosti jiné a mohli by mu usnadnit přestup, který by dříve nebo později stejně nastal. Neymar je unavený evropskými neúspěchy PSG a chápe, že se musí vrátit do lepší ligy, aby mohl pokračovat v úspěšné sportovní kariéře. V Barceloně jsou o jeho situaci informováni každý den, ale všechno je bráno s jistou opratrností.

Je již více než jasné, že se Neymar zmýlil v tom, že opustit Barcelonu bude správným krokem. Je zřejmé, že to udělal víceméně z ekonomických důvodů, ale brazilský útočník měl také vizi v tom, že by mohl v Paříži vybudovat velký vítězný projekt a on by byl hlavním protagonistou. Uplynuly ale dva roky a PSG v evropských soutěžích i nadále selhává. 

Jeho výkony taktéž nesplnily v této sezóně očekávání, ale ty ovlivnila do značné míry zranění, která Neymar prodělal. Na jeho zraněních může mít vliv i to, že Neymar je Francii prakticky v každém zápase vyhledáván jako cíl pro velmi tvrdé a nevybíravé zákroky a to je něco, s čímž se ve Španělské sektával také, nicméně ne v tak velkém měřítku. 

Neymar je naprosto demotivovaný začít v Paříži novou sezónu a klub si toho je vědom. PSG se pokusilo vyřešit problém novou vylepšenou smlouvou, ale není to už není otázka peněz. Neymar chce vyhrávat důležité tituly a na hřišti se cítit šťastný a ví, že tohle může dostat jen v Barçe. Jeho bývalý spoluhráči ho mají rádi a on by se rád vrátit zpět na Camp Nou, kde by hrál opět s Messim a Luise Suárezem. Je to jeho sen, ale vše závisí na PSG. 

Pařížský klub o jeho prodeji dříve nechtěl ani slyšet, ale letos by se mohlo stát pravděpodné, že mu otevřou dveře, když za něho přijde dobrá nabídka. Manažér klubu Thomas Tuchel totiž požádal o velké "vyčistění" hráčské kabiny, aby se pokusil začít s týmem od nuly. Chápe, že klub musí kompletně přestavět s příchodem mladých hráčů, kteří budou hladový po titulech. 

Tuchel je již unavený z hvězd, které vytvářely problémy a rád by několik hráčů prodal. Tím jedním z nich může být právě Neymar, pokud se vrátí nešťastný k předsezónní přípravě PSG. Trenér to již oznámil vedení klubu, i když zná složitost Neymara na přestupovém trhu. 

Přestup do Barcelony by byl velmi, velmi komplikovaný a vedení vzalo v úvahu, že v této situaci musí přistupovat velmi obezřetně, neboť nechtějí rozpoutat zmatek. O pozici Neymara mají jasno a skutečnost, že PSG má velký zájem o Coutinha, by mohla do jisté míry usnadnit jednání. První krom by mělo uskutečnit PSG, které chce barcelonského záložníka a následně Barcelona, která by do operace měla zahrnout Neymara. Návrat brazilského útočníka byl jen sen, ale teď začíná mít náznak reality.

Zdroj: sport.es
Foto: zimbio.com

Komentáře

Luis

2
2019-06-11 14:09:09

Jestli jim přijde Griez, tak Neymara můžou pustit. Ale otázka je, jestli by se vrátit měl. Určitě to neni jasný ne, nebo jasný jo. Ikdyby se zapomnělo na to, co proved, má dost vysoké nároky na prach a hlavně to zdraví je hodně špatný.......no teď babo raď, ale asi to vypadá na reálnou možnost. Real do něj nepůjde a v Anglii by ho zrušili! :-)

Reekwon

7
2019-06-11 14:13:17

On nakonec mile rád ještě ze svých nároků sleví, aby se mohl dostat zpět :D :D

Luis

0
2019-06-11 15:15:19

s tim počítám, v rámci očistce!! :-D

Martin777

-3
2019-06-11 15:25:09

a kdyby přišel, jak by vypadal útok? Neymar-Messi-Dembélé...Suaréz pryč? Což k věku a klesajícím výkonům by se nikdo nedivil. A na Neymara ani nemáme...musel by odejít jeden z dvojce Coutinho, Dembélé. To radši ať si tam zůstane.

Luis

3
2019-06-11 16:09:25

Určitě by odešel jeden z dvojice Ousmane nebo Couts. Útok by minimálně jednu sezonu byl MSN a pak by asi odešel Sua a poku by zůstal Dembe, tak by hrál Ney Ous a Leo, teda je to všechno hypoteticky. Já ani nevim, jesli bych ho tu chtěl zpátky.......Určitě by z toho neměl radost Alba! No uvidíme, co náš čeká...........

Dody

6
2019-06-11 16:33:09

Nevím možná jsem jediný, ale pokud by měl odejít jeden z dvojice Coutinho x Dembélé, tak radši Dembélé. Štve mě ten jeho přístup, taky často zraněný a pak je tu má subjektivní nesympatičnost vůči němu, oprototi tomu Coutinho je pro mě úplný opak. Ony by se i ty výkony zlepšili, kdyby hrál tam kde má, ale pohužel pro frňáka je každý, kdo je biť jen trošičku ofenzivní prostě křídlo / útočník. Záložníci mohou být jen staří, defenzivní a nekostruktivní hráči. A vysněná sestava (i s Neymarem + De Ligtem) by mohla být Stegen - Alba, Umtiti(záleží co zdraví a forma) / Lenglet / De Ligt, Piqué / De Ligt, Semedo - Coutinho, De Jong, Arthur - Neymar, Suárez (střídán s nějakou posilou) - Messi. S tím, že na hřišti by to spíše kvůlu choutkám Messiho bylo rozestavení 4-2-3-1 (Coutinho, Messi, Neymar - Suárez / posila). A chce to mladého schopného útočníka za Suáreze (Jovič byl sen) a ne starší hráče typu Griezmann x Rodrigo...

Reekwon

3
2019-06-11 17:48:34

Nejsi jediný, já bych Dembélého taky prodal, nepřišel jsem mu na chuť a nevím jestli ještě přijdu. Za dva roky v našem dresu u něj nevidím žádný progres, který právě u Neymara vidět již byl, kdy nabral svalovou hmotu a už to nebylo to párátko, jako když přišel. Dembélé ale stále dostává své přezdívky "komár" a možná proto je stále zraněný, protože na sobě tolik nemaká. Hlavně byl klub donucen mu najmout osobního kuchaře, protože se nesprávně stravoval. Vyšla zpráva, že před finále CdR přišel pozdě na trénink, když už hráči skoro končili, protože si prý myslel, že on nemusí, když je zraněný. Prostě těch problémů s ním je mnoho a zatím toho ani moc neukázal. Ukázal jen, že to v noze má, že může být jeden z nejlepších hráčů, ale zatím neukázal, že to má v hlavě.

Beryl

-4
2019-06-11 18:43:49

Jsem rad že to tu někdo vidí stejně jako já. Mě Dembele taky nejak nepresvedcil, ze bude excelentní utocnik. A kdyby se měl Ney vrátit tak bych ho bral vsema deseti.. Vždyt co to mame momentalně za utocniky je hruza. Malcolm, Dembele jsou na nic. Suarez je uz stary a simulant. Tahne to jen Messi.

Jhonys

8
2019-06-11 19:08:18

Dembélé na nic? Aha.. :D tady někdo hodně rychle zapomněl na letošní podzim :D

Gazdo

3
2019-06-11 18:16:19

Zase nemaju novinari o com pisat :D

Calib

3
2019-06-11 19:52:16

Dembeleho přístup je adekvátní k odehraným minutám když je zdravej . a i s přístupem na hovno je pořád lepší než půlka starců v týmu . A popravdě on a Semedo mě neuvěřitelně bavej a když srovnavas Neymara s Dembousem tak taky srovnávej to jak on dostává míč když už není jiná možnost , Luis si na něm vylejva svoji nemohoucnost . To si k moNeymarovi nikdo nikdy nedovolil a nemusel běhat po hřišti jak trotl bez míče nahoru dolu

Jhonys

6
2019-06-11 20:05:23

přesně tak, díky za to. Dembélé v podstatě neodehraje kompletní utkání, protože Valverdeho nenapadne nikoho jiného vystřídat. Suárez na něj po každé špatné přihrávce řve, přitom sám zažívá výrazný pokles už několikátý rok po sobě, ale je nedotknutelný. Dembélé byl jediným oživením do té naší sterilní ofenzivní hry, která jinak stojí jenom na Leovi... ano, jeho přístup byl špatný, ale od toho podzimu se zlepšil. Sorry, ale není jeho chybou, že je čerstvě po zranění a Valverde ho tam zbytečně pošle proti Lyonu, čímž ho vyřadí opět na X týdnů, a to tak, že už se v podstatě už do rytmu znovu nedostal. A to, že má být Neymar jako náhrada za něj, to mě taky baví :D protože ten byl za poslední 2 roky vyřazen ze hry kvůli zranění skoro stejně dlouho jako Ousmane + o jeho disciplíně a životě tu snad není ani třeba mluvit :D

Martin777

top komentář
10
2019-06-11 20:14:50

Musím říct, že to mě taky párkrát zarazilo co Suaréz si dovoluje k Dembélému (často zcela neoprávněně), ale toho si má všimnout trenér a zakročit,protože tohle se má řešit v kabině a ne na stadionu přes 100tis fanouškama. Jenomže on je béčkoví trenér, který si neumí před starýma kozlama v kabině udělat respekt. To co občas Suaréz předváděl za výkony by u většiny trenérů si šel hned sednout. Pod Valverdem odehrál max. počet minut jaký mohl.

Martin777

3
2019-06-11 20:07:19

Jhonys souhlas. Bohužel nenastřílel přes 30 gólů jako Mbappe a hned ho odepisovat. Neříkám, že situace kolem něho je ideální (jeho dochvilnost), ale není to hotový hráč a bude ještě potřebovat ňáky čas a na podzim, jak říkáš podával vynikající výkony a za mě patřil k tomu nejlepšímu na hřišti.

jorge78

-2
2019-06-13 23:14:24

Co bylo ,bylo.Ať jde zpátky k nám.Prece jenom to bylo veselejší. Stroj na góly = MSN

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.