Návod na instalaci a provoz potřebného software k přehrávání streamů na PC

Pokud nemáte danou televizní stanici, na které poběží zápas FC Barcelony, nezoufejte. Moderní technologie, konkrétně ty, které uplatňují přenos dat tzv. peer-to-peer, umožňují sledovat téměř všechny kanály z celého světa i na počítači a to zdarma. Zapotřebí je dostatečně rychlé připojení k internetu a patřičné programové vybavení. Nejznámější jsou dva programy.

 

AceStream

AceStream je program, který částečně využívá služeb jiného známého přehrávače videosouborů, VLC.

1) Stáhněte si instalační soubor z oficiálních stránek výrobce (vlevo pod odstavcem s nadpisem Ace Stream System) a program si nainstalujte do počítače.

2) Ve svém prohlížeči si zadejte stránku s přehledem streamů (nejznámnější přikládáme níže) a dále postupujte podle vybrané:

  1. http://acesoplisting.in/ (Najděte si řádek s daným zápasem a klikněte na jakékoliv číslo u ikonky 6)
  2. http://www.livefootballol.me/ (Najděte si daný zápas, rozklikněte jej a hledejte ty, u kterých je napsáno Acestream - po vybrání klikněte na odkaz pod textem Link)

Poznámka: při prvním použití se vás prohlížeč zeptá, zda-li má navázat výchozí spouštění v daném programu, takže je třeba s tímto "magnetem" souhlasit.

3) Vyčkejte, než se stream plně načte (nejprve sežene "peery", pak proběhne Prebuffering a poté Buffering, než se zapne obraz a zvuk). Pokud se stream nenačte, zkuste program vypnout a zapnout, případně zkuste odlišný stream.

 

 SopCast

Připravujeme.

 

Přehrávání v internetovém prohlížeči

Pokud si však nechcete do svého přístroje stahovat a instalovat další software, můžete sáhnout po variantě, při níž vám ke spuštění zápasu stačí mít internetový prohlížeč. V tomto případě nicméně přijdete v drtivé většině případů o kvalitu a kolikrát i o stabilní sledování. Odkazy či přímo samotné streamy poskytují na svých stránkách následující weby: