O ForcaBarca

Vítejte na stránkách ForcaBarca - portálu, který je věnovaný katalánskému klubu FC Barcelona.

Portál ForcaBarca.sk vznikl v květnu roku 2010. Jeho myšlenka byla úplně jednoduchá - nejlepší klub světa totiž na Slovensku neměl webovou stránku, kde by se mohli potkávat fanoušci, dozvědět se o svém klubu něco nového a vyměnit si mezi sebou názory v diskuzích. Po týdnech příprav spatřila ForcaBarca.sk světlo světa v již zmiňovaném květnu roku 2010. První článek byl publikován 21. května a od té doby se píše její úspěšný příběh.

Z malého portálu se časem vyprofiloval největší a nejčtenější portál o FC Barceloně na Slovensku a v České republice. Začátky ale nebyly vůbec jednoduché. V prvních dnech a týdnech se na webu objevilo sotva pár lidí. Od podzimu téhož roku ale začal pohyb na stránkách postupně stoupat. První zlom nastal v den El Clásica 21. listopadu 2010, kdy návštěvy na úrovni zhruba 150 návštěvníků vystřídal rekordní den s 672 návštěvníky. Více než tisíc lidí v jeden den web přivítal poprvé 13. února 2011.

Portál se začal zvedat. Získaval si přízeň čím dál tím širšího kruhu čtenářů díky pravidelné denní porci článků. V prosinci roku 2011 zaznamenal přes 100 tisíc návštěv. Mezi nejsledovanější sportovní události patřilo samozřejmě El Clásico, se kterým se pravidelně pojí rekordní návštěvnosti. Rok 2012 přinesl i několik dní, ve kterých na web zavítalo 7 tisíc návštěvníků. A také v nadcházejícím kalendářním roce jsme dokázali oslovit více a více culés.

Prvními měsíci s návštěvou nad 200 tisíc čtenářů byly květen a červen v roce 2014. Poprvé se na webu za jeden den ukázalo 10 tisíc lidí 14. července téhož roku. A neskončilo se pouze u toho. Zanícená redakce pro své fanoušky nepřestala produkovat kvalitní články a výsledkem toho bylo ještě více čtenářů. roku 2015 přinesl denní návštěvu s více než 15 tisíci lidmi - samozřejmě v den konání El Clásica. Brzy jsme překonali další milník, kterým byla měsíční návštěvnost nad 300 000.

V roce 2016, konkrétně pak v srpnu, byl souběžně spuštěn i portál ForcaBarca.cz. Jeho posláním je přinést culés v Čechách a na Moravě a Slezsku takový informační servis, jaký si tento klub zaslouží.

tým ForcaBarca